Program pro MŠ

03.05.2014 18:23

Vážené paní učitelky, milé děti, letos jsme pro Vás připravili na zámku v Potštejně zcela nový výukový program, který je volným pokračováním původní hrané prohlídky s hrabětem a hraběnkou Chamaré.

Originální a zábavnou formou Vás opět zavedeme do doby baroka. Královský Šašek, magistr Lukulus, vzácná hraběnka Chamaré, její služebná, i děti, společně řeší záhadu ztraceného obrazu. Šašek je moudrý, veselý človíček, který Vás poučí i pobaví zároveň. Rozmarná hraběnka se věnuje jen své toaletě a na správnou stopu nás přivede až zámecký mudrc.


Program obsahuje:

1. HRANOU PROHLÍDKU ZÁMKU (cca 40 minut)
2. DOBRODRUŽNOU STEZKU PARKEM (cca 60 minut)
3. POHÁDKOV (cca 15minut)
4. ODMĚNU PRO KAŽDÉ DÍTĚ

Délka programu: 120 minut
Termín: od 12.5. do 30.6.2014
Cena: 110,- Kč/ dítě, pedagogický doprovod zdarma

K dispozici je Vám i naše zámecká cukrárna, můžete se potěšit s našimi zvířátky a rádi Vám zajistíme oběd v místní restauraci.
Přihlášky posílejte v příloze nejpozději do 31. 3. 2014 na zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz.


1.HRANÁ PROHLÍDKA ZÁMKU - ZÁHADA ZTRACENÉHO OBRAZU
Zámecký šašek řeší záhadu ztraceného obrazu. Proč a kam překrásný portrét hraběnky zmizel? Šašek má pro strach uděláno, vydá se obraz hledat, ale bez pomoci dětí a obyvatel zámku, tuto hádanku nerozluští.
Děti navštíví komnaty paní hraběnky, dále její koupelnu i šatnu, kde sama hraběnka v barokním negližé demonstruje hygienické zvyky, způsob odívání a šlechtění vznešených dam tehdejší doby. Děti putují do zámecké knihovny, kde učený a trochu roztržitý mudrc Lukulus Kebulus z Lindu studuje v knihách, kouzelných lektvarech a ptá se hvězd
na různá tajemství zdejšího zámku. Všechny zasvětí do umění alchymie, astrologie a vypráví o škole v době baroka. Užasnete nad nejnovějším vynálezem, létajícím balónem, do kterého se právě chystá magistr Lukulus v mramorovém sále nastoupit.


2.DOBRODRUŽNÁ STEZKA V PARKU - CESTOU NECESTOU
Dobrodružná stezka „Cestou necestou“ po zámeckém parku je součástí programu o ztraceném obrazu. Vaším pomocníkem bude tajemná mapa. Splníte-li všechny zadané úkoly, budete odměněni.

3.POHÁDKOV
Prohlídka Pohádkova je pro děti nevšedním zážitkem. Hledají známé pohádky, jež se v Pohádkově schovávají. Najdete jich všech deset? Ocitnete se mezi princeznami, trpaslíky, uvidíte draka, čarodějnici, vodníka i další pohádkové postavy. Určitě to stojí za to!

 

 

Více informací na:

 

https://www.zamekpotstejn.cz/novy-program-pro-ms-a-zs.htm

 

 

—————

Zpět