Předškoláci v třídičce odpadů

13.04.2018 12:12

Proč třídit odpad a jak se třídí ?

To vše a ještě víc jsme se dozvěděli s našimi předškolaky. Dne 12.4. jsme vyrazili s Petrovickou a Třesovickou školkou směr Jaroměř a to přímo do společnosti Marius Pedersen A/S

Marius Pedersen disponuje celou řadou vlastních technologií na přepravu, úpravu, zpracování a využití odpadů, například:

• třídící linky,
  • lisovací technologie,
  • linky na výrobu alternativního paliva,
  • linky na drcení a regranulaci plastů,
  • solidifikační linky,
  • zařízení na biodegradaci materiálů kontaminovaných ropnými produkty,
  • kompostárny,
  • řízené skládky odpadů kategorie ostatní a nebezpečný.

První návštěva nás zavedla do školící místnosti kde nám byl promítán film jak vypadá den "popelářů". Po zhlednutí jsme dostali za úkol rozdělit příslušné předměty do správných kontejnerů. Je vidět, že dnes se snažíme třidit odpad a děti vědí do jakých barev patří papír, sklo, plast. Následovala venkovní prohlídka, kde jsme se nejprve všichni zvážili na venkovní váze. Zjistili jsme, kde se vše vysype a kam dále náš odpad putuje. Třídící linku obsluhují převážně vězni, každý z nich má za úkol vybírat jiný materiál. Víte co se vyrábí z použité pet lahve ? Po vyčistění a rozdrcení se vyrobí z kousků pet lahve nitě na výrobu oblečení. Zážitků bylo plno ....jen se doma svých dětí zeptejte, čím chtějí být až budou velcí ...na naši otázku měly všichni ruce nahoře :-) V.M.