O nás

Naše mateřská škola byla vybudována v roce 1977 v prostorách bývalé základní školy v centru obce. 5. září téhož roku zahájila provoz jako jednotřídní mateřská škola pro děti smíšeného věku zpravidla od 3 do 6 let.

V roce 2000 byla zrekonstruována školní jídelna dle nových hygienických norem a v roce 2002 bylo nově vybudováno sociální zařízení pro děti.

V roce 2008 - 2012 byly provedeny další úpravy - nový nábytek do herny, nové koberce, malování, výměna starých oken za nové, dále výměna vchodových dveří a dveří na zahradu, regulace topení, rekonstrukce umývárny pro děti, vybavení kuchyně novou digestoří, myčkou, ledničkou, sporákem. Zahrada MŠ je vybavena novým herními prvky - skluzavkou, kolotočem, houpačkami.

V srpnu 2013 se v důsledku vodovodní havárie položila nová dlažba v kuchyni, vymalovaly se vodou poničené prostory a další renovace a rekonstrukce jsou plánovány. Ve vybavení herny přibyla dětská rohová sedací souprava, kovová lehátka nahradily moderní plastové postýlky zabezpečující zdravé držení těla dětí. Byly zakoupeny nové peřinky s polštáři včetně prostěradel.

V průběhu školního roku 2013-2014 bylo vybudováno nové zádveří v přízemí budovy, nové posuvné dveře oddělující prostory školní jídelny a kuchyně.

V průběhu letních prázdnin 2014 bylo vybudováno nové dětské sociální zařízení v 1. patře budovy, odstranilo se staré obložení stěn v přízemí a do těchto nově opravených prostor byly pořízeny nové šatny pro děti. Částečně se také vyměnilo osvětlení v celé budově. Dále proběhly opravy prostor poničených loňskou vodovodních havárií – zázemí pro zaměstnance školy, v celém přízemí byla položena nová podlahová krytina. Ve třídě v 1. patře byly nainstalovány žaluzie a v prostorech bývalé šatny dětí vznikla nová třída, která byla vybavena novým nábytkem, linem a kobercem. Po těchto opravách a úpravách se od 1. září 2014 mateřská škola stala dvoutřídní mateřskou školou s celodenním provozem.

V období letních prázdnin 2015 došlo k výměně zárubní a dveří u 1. třídy, v ředitelně, v umývárně a u WC personálu. V této době také započaly práce související se zateplováním budovy mateřské školy, které byly dokončeny v průběhu podzimu školního roku 2015-2016, v téže době byl také nainstalován odvodňovací systém zdiva zvaný elektroosmóza.

V říjnu 2016 jsme nainstalovali elektronické zařízení pro zabezpečení budovy mateřské školy. Na konci školního roku 2016-2017 bylo vyměněno osvětlení v celém prvním patře budovy, vymalovaly se prostory 2. třídy, kuchyně a jídelny. Do školní jídelny bylo pořízeno IT a programové vybavení pro elektronickou podobu agendy vedení školní jídelny.

Kapacita MŠ je 40 dětí.

PROVOZ MŠ:  6.30 – 16.00